top of page
DSC_2312_edited.jpg
O mnie:

 Jestem absolwentem AWF w Warszawie. Wielbicielem wszelkich form aktywnego spędzania czasu. Ukończyłem dodatkowo podyplomowe studia trenerskie ze specjalizacją pływanie. Jestem ponadto instruktorem kulturystyki, windsurfingu i żeglarstwa. Jestem też sternikiem morskim, ratownikiem wodnym oraz pasjonatem podróżowania z plecakiem i spania pod gołym niebem.​

 Od lat współpracuję z klubem PARASPORTOWI, gdzie mam szansę realizować swoją pasję do nauki pływania oraz sprawdzać przygotowanie pedagogiczne z wymagającymi dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną.

Przez dekadę pracowałem w jako nauczyciel wychowania fizycznego oraz wychowawca w warszawskim liceum im Jose Marti.

Pracowałem na obozach sportowych i sam później je organizowałem.

 Byłem finalistą mistrzostw polski juniorów w pływaniu, medalistą mistrzostw Polski w pływaniu masters. Przez kilka lat grałem w amatorskiej lidze koszykówki WNBA. Spróbowałem swoich sił w maratonie i biegu ultra jakim jest Bieg Rzeźnika. Samotnie przejechałem rowerem tracę 3078km w 15dni odwiedzając przy tym 6 europejskich stolic. Między 2007 a 2016 rokiem startowałem w zawodach triathlonowych, wielokrotnie stając na podium i wygrywając kategorię wiekową oraz kończąc zawody na dystansie ironmana. W tym czasie pomagałem również jako trener w przygotowaniach amatorów do startów w imprezach wytrzymałościowych takich jak triathlony, biegi ultra i rajdy rowerowe.

 Od 25 lat uczę pływać. Pracując z każdym stawiam sobie wyzwania w poszukiwaniu efektywnych ćwiczeń zapewniających progres, ale dających także możliwość zrozumienia podopiecznym metody czyli drogi, którą w tym przypadku razem przebywamy. Zrozumienie sensu tych wysiłków sprawia satysfakcję nawet, kiedy nie wszystko jeszcze wychodzi. Chcę pomagać ludziom w znajdowaniu przyjemności z pływania i ruchu w ogóle, bo ruch to życie!

 

bottom of page